Вівторок, 11.02.2025, 08:13
Вітаю Вас Гості | RSS

Розділи
Стебник [94]
Новини Стебника
Новини інтернетвидань [378]
Єпархіальний музей [21]
Слово Боже [42]
Форма входу
Календар новин
«  Вересень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Пошук
Друзі сайту
Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

В онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Вересень » 30
image001Ситуація з покаранням збірної України у вигляді ключового відбірного матчу Чемпіонату Світу без глядачів, штраф для Федерації футболу України, п’ятирічна дискваліфікація «Арени Львів» за ніби то використання «дискримінаційних» символів під час матчу Україна-Сан-Марино ударили по спортивному і міжнародному авторитетові України.

Попри те, що українська громадськість направила листа до ФІФА з обґрунтуванням необ’єктивності моніторингу організації «Футбол проти расизму в Європі», ця міжнародна футбольна інстанція все таки винесла жорсткий вердикт, при цьому підійшла до цього питання поверхнево, не врахувавши норми європейського права. Внесені в моніторинг ФАРЄ символіка українських націоналістів, постаті Шухевича і Бандери не відносяться до дискримінаційних символів і постатей з точки зору європейського правочинства.

Під час Нюрнберзького трибуналу, який давав оцінку і виносив вирок злочинам нацизму та їх організаторам, ОУН і УПА не були включені до переліку організацій та структур, що співпрацювали з гітлерівським режимом, отже, прив’язувати ці структури та їх керманичів до нацизму є, з правової точки зору, недоцільно. На міжнародному рівні в жодній державі Світу не було на офіційному рівні засуджено дії ОУН і УПА, як не було засуджено Степана Бандеру і Романа Шухевича. За українським законодавством керівників українського визвольного руху та структури ОУН і УПА визнано борцями за незалежність України. Це вказано в чинному нині Указі третього президента України Віктора Ющенка.

Враховуючи, що ситуація із покаранням української футбольної спільноти наносить удар по іміджу України на міжнародній арені, справа набуває загальнонаціонального значення, в якій відстояти український інтерес стає не лише ділом громадськості, а й обовязком державної влади.

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) закликає українську спільноту долучитися до збору підписів під Петицією з проханням виключити символіку ОУН-УПА з переліку дискримінаційних символів. ОУН (б) звертається до керівництва ФФУ, Президента України, Уряду, депутатів Верховної Ради України з вимогою сприяти в поданні апеляції до міжнародних спортивних інстанцій з вимогою переглянути несправедливий, з української точки зору, вердикт ФІФА і виправдати український футбол в очах міжнародної спільноти.

Ми також просимо ФІФА переглянути свій вердикт і керуватися в подальшому при розгляді подібних справ принципами об’єктивності і неупередженості й не брати до уваги моніторинги, підготовані заангажованими особами, що можуть виконувати певне політичне замовлення.

Політиці не місце в спорті!

Категорія: Новини інтернетвидань | Переглядів: 813 | Дата: 30.09.2013 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Громадськість ініціювала збір підписів під петицією до Виконавчого директора "Футбол проти расизму в Європі" Піара Поваре, якою закликає керівництво міжнародної установи виключити з переліку образливих та дискримінаційних символів ФАРЄ прапору ОУН-УПА, банерів із зображенням С.Бандери та Р.Шухевича, а також геральдичного знаку "Галицький лев". Копію петиції також буде надіслано Президентові Міжнародної федерації футболу Йозефу Блаттеру.

"Ми вважаємо, що ФАРЄ було невірно поінформовано та введено в оману заангажованим та упередженим підходом осіб, які мають особисте негативне ставлення до перелічених історичних постатей, що і стало причиною включення вище вказаних символів та постатей до списку заборонених", - йдеться в тексті петиції.

В документі також зазначено, що згідно Нюрнберзького трибуналу, ОУН і УПА не були включені до списку організацій, що співпрацювали з нацистами.

"Під час Нюрнберзького трибуналу, який давав оцінку і виносив вирок злочинам нацизму та їх організаторам, ОУН і УПА не були включені до переліку організацій та структур, що співпрацювали з гітлерівським режимом, отже, прив’язувати ці структури та їх керманичів до нацизму є, з правової точки зору, недоцільно. На міжнародному рівні в жодній державі Світу не було на офіційному рівні засуджено дії ОУН і УПА, як не було засуджено Степана Бандеру і Романа Шухевича. За українським законодавством керівників українського визвольного руху та структури ОУН і УПА визнано борцями за незалежність України. Це вказано в чинному нині Указі третього президента України Віктора Ющенка", - зазначено в документі.

З огляду на вищенаведені факти, ініціатори петиції звертаються до П. Поваре з проханням прибрати символіку ОУН-УПА, геральдичного знаку "Галицький лев" та зображення лідерів української національно-визвольної боротьби з переліку образливих та дискримінаційних символів ФАРЄ,  у зв’язку з недоцільністю та правовою необґрунтованістю.

Підписати петицію можна тут: bit.ly/19725Ln

Категорія: Новини інтернетвидань | Переглядів: 829 | Дата: 30.09.2013 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

У 2013 році Україна та світ вшановуватиме 80-роковини Голодомору. Громадський комітет розпочав ряд заходів до Дня пам’яті жертв Голодомору.

Серед найбільш знакових є створення Електронної Національної книги пам’яті.

21 листопада планується проведення Міжнародного форуму, за участі відомих світу науковців, громадських діячів, офіційних представників європейський країн та міжнародних організацій.

Під час форуму відбудеться презентація виставки «Злочини тоталітаризму» підготовленої Європейською платформою пам’яті та сумління. Також в Україні за підтримки Громадського комітету відбудеться світова прем’єра опери "Червона земля. Голод” Вірка Балея (україно-американського композитора).

Міжнародна науково-документальна виставка з тематики Голодомору буде продемонстрована у столицях зарубіжних країн.

Громадський комітет оголосив проведення конкурсів із дослідження тематики Голодомору та на кращий художній твір, що найглибше передає трагізм геноциду.

Комітетом до 80 роковин будуть презентовано нові видання з тематики Голодомору 1932-1933 років в Україні. Бібліотеки України поповнять свої фонди комплектами нових книг.

В четверту суботу листопада 23 листопада, за ініціативи Громадського комітету відбудуться Всеукраїнські скорботні заходи «Голодомор-Геноцид ‘32-33. Пам’ятаємо».

Категорія: Новини інтернетвидань | Переглядів: 1005 | Дата: 30.09.2013 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)